Hayalinpesinde.com – Ukrayna Hakkinda Tüm Bilgiler

Ukrayna’da Giyim ve Tekstil

Herkese Merhabalar arkadaşlar bugün sizleri bilgilendirmek istiyorum çok fazla gelen sorulardan bir tanesi Ukrayna’da giyim ve tekstil. Ukrayna’da sanayi gelişmiş olmadığından dolayı giyimin çoğu ithal olarak buraya getirilir. İhracat olmadığı için yurt dışından genellikle Polonya, Beyaz Rusya(Belarus), Hollanda baş sıradadırlar ve haliyle iç giyim fiyatları da pahalı bir şekilde satışa sunuluyor.

Örneğin Türkiye de değeri 10 TL ye olan t-shirtler burada 30-50 TL arası, ayakkabı fiyatları da aynı şekilde. Buraya Turist olarak gelip te Ukrayna’da kıyafetin giyimin ucuz olduğunu düşünenler varsa şimdiden o fikrinizi düzeltelim. Burada ucuzun aksine Türkiye’nin 3-5 katı daha pahalı.

Ukrayna’ya geliş sebebi ticaret olacak değerli okurlarıma da şunu belirtmek isterim, Ukrayna’da bulunan 7. Kilometre pazarının büyüklüğü ve satış imkanlarının fazla olması sebebiyle Odessa’nın belki de Ukrayna’nın can damarıdır. Bu pazarda oldukça fazla tekstil ürünleri iç giyim, deri ve özellikle kürk mevcuttur ve bu ürünlerin çoğu da Türkiye’den Çin’den ithal edildiğinden dolayı satıcıların malı toptan alırken her anlamda bilgileri mevcut yani Türkiye’deki malın değerini de bildikleri için ona göre alış yapıyorlar. 5 sene öncesinde pahalıya getirilen ürünün artık her şeyin farkından olmalarından dolayı daha ucuza Ukrayna’ya getirme şansları oluyor bu bir örnekti ticari anlamda açık olması için.

Odessa’da en çok rekabet gören belli başlı alışveriş merkezleri mevcuttur. Bunlardan 1. Riviera bildiğiniz birçok dünya markalarının bulunduğu tek alışveriş merkezidir. Diğer alışveriş merkezlerinde marka sorunları olabiliyor. 2. Sady Pobedy burası da Rivieranın küçük hali, 3. Gagarinn Plaza ve ve son olarak merkezde oluşunun avantaj olduğunu düşündüğüm Deribasovskaya’ya olan yakınlığıyla Afina.

Leave a Reply
*
*
*

Bizi Instagram’dan Takip Edin

Instagram has returned invalid data.