Hayalinpesinde.com – Ukrayna Hakkinda Tüm Bilgiler

Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy

<h1> Her ülke de olduğu gibi Ukrayna ‘nın Şehir Merkezleri Modern yaşamla daha çok iç içeyken Geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler köyler de devam etmektedir. Hani Deriz ya Bayramlar bile köy de güzel oluyor. Sanırım, Ukrayna içinde bu söz geçerli. Sizlere Batı Ukrayna da kesin görmelisiniz dediğimiz sevimli köyleri tanıtmaya çalışalım.

1 – Khmelnytsky Bölgesi, Braga

<h2> Khotyn Kalesi ve 300 yıllık mezarlıkların olduğu bu şiirin köy tarihinde bir çok olaylarında yaşandığı bir yer adeta bugün gittiğiniz de sizi sukunet karşılasa da geçmişte bir çok acıların yaşandığı bir anıt gibi. <h2>

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy Bati Ukrayna Koyleri 15

Fotoğrafçılar için bulunmaz bir yer olan Braga tarihsel bir Jewel Khmelnitsky ilidir. Uzun Boylu Meşe ağaçlarıyla, Tarihi Kiliseleri, Eski Mezar taşları ve Eski soylu ailelerin türbeleriyle Gizemli ve Sıradışı bir havası var.

2 – Lviv Bölgesi Pidkamin

16 Metrelik Bir Kaya Parçasının olduğu Manastır da eski dönemlere ait bir Ahşap Haç bulunuyor. Dönemin insanları Pagan Tanrısı adını verdiği kutsal lahit de ayin düzenledikleri söylenmektedir.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy pidkamin

Lviv ve Ternopilin sınırında bulunan Uzhirnomu Köyün de bulunan Kaya parçasını ve çoğrafyasını görebilir. Putperes ayinler de kullanılan alanları ziyaret edebilirsiniz. Gizli Geçitler, Yeraltı kiliselerini görebilirsiniz.

3 – Ternopil Bölgesinde Strusiv

18.inci yüzyıldan kalma sarayı, Sarayın parkını, Mağara kiliseleri, Eski Polonya mezarlıklarını görebilirsiniz.

En ilginç yanlarından biri de Mezarlıkta bulunan ANıtlar. Azizler, Melekler, Hayvan Figürleri, Kadın Figürleri, Çocuk Figürleri hepsi bir sanat eseri niteliğindedir.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy ternopol ukraina 7

4 – Khmelnytsky Bölgesi, Bakota

Buda ‘nın Ayak izinin olduğu söylenen bölge de Kayalıklarda ki Manastırı ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna ‘nın Atlantisi batık şehri Bakota Lowlands ‘ın eski başkenti ‘dir. Bir zamanlar Putperestlerin Mabeti olan bölge Tapınaklar, Mezar Höyükleri, ve Esrarensiz geçitleriyle Dinyester Kanyonu ‘nun en can alıcı kısımlarından biri Manstırın Fotoğraflarını çekebilir. Şifalı sularından faydalanabilirsiniz.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy Bati Ukrayna Koyleri 14

5 – Ternopil Bölgesi, Buşland

Husyatyn Köyünde güzel mimari eserler bulabilirsiniz. Farklı yerlerde yapılmış farklı heykelleri görebilirsiniz.  Diğer bir yanında ise su kenarında her yıl temmuz ayı başlarında “Kupalska” Festivali düzenleniyor. Bu bir çeşit ayin olarak düşünebilirsiniz. Yerel yapılan bir etkinliktir.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy 94350317

6 – Khmelnytsky Bölgesi, Sutkivtsi

1462 yılından kalma Savunma amaçlı inşa edilen kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Orta çağ da inşa edilen kilisenin duvarları 1,7 metre yüksekliğinde orjinal olarak günümüze taşınmış nadide eserlerden biridir. Bölge de bulunan Şifalı Su kaynaklarından faydalanmayı da unutmamalısınız.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy holy protection fortress church sutkivtsi ukraine 3

7 – Ternopil Bölgesi, Ozeryany

Ternopil ‘in en ilginç turistik köylerinden biridir. 8.inci yüzyılda Slav yerleşim alanlarında biri olarak işaretlenen bu yerde bir çok arkeolojik kazı alanı oluşmuştur. Lviv de bulunan Tarihi binalara benzerliğiyle sizi kendine hayran bırakacak Aziz Anne Kilisesini görmek için zamyluyetes köyüne gitmelisiniz. Antik Bir Kaleyi andıran kilise eski dönemde savunma amaçlı kullanılan yerlerden biriymiş. Galiçya Bölgesine bakabileceğiniz eşsiz manzaralardan birine sahip olan bölge sizi kendine hayran bırakacaktır.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy 1988999 original

8 – Zakarpatya Bölgesi, Iza

Ukrayna da Mançutya Geyiğinin tek yetiştirme çiftliği bu bölge de bulunmaktadır. Lozovoy görebileceğiniz yerler arasında eşsiz bir manastır. Dönemin din adamı Aziz Alexis ‘ten Karpatlara kalan emanetleri görebilirsiniz. Kaliningrad bölgesinden Helikopterle özel olarak gönderilen Mançutya Geyiklerini Görmelisiniz.

Sepet Örme sanatıyla da ön plana çıkan bölge de bir birinden farklı modellerin ilginizi çekeceğini şimdiden söyleyebilirim.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy 71e366f3c2c813df1b647c26aac8410f

9 – Lviv Bölgesi, Rozhirche

17.nci yüzyıldan kalma Aziz Onuphrius anıtını görebileceğiniz Kaya Manastırın ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Doğasıyla sizi etkileyeceğini düşündüğümüz bu bölge mistik havbasıyla Fotoğraf makinesinin objetifini bolca çalıştıracağınız yerler arasında

Rozhirche ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy Rozhirche 12

10 – Lviv Bölgesi, Stilsko

7 Antik Tapınağın bulunduğu bu bölge de Hırvatlardan kalma bir çok eseri görebilirsiniz. Yeraltı Labirentleri ve değişik ayinlerin yapıldığı kozmo politik yapısıyla ilginizi çekeceğini düşündüğümüz yerler arasında Stilsko ile ilgili bir çok efsane de anlatılmaktadır.

ukrayna 10 güzel köy Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy Stilsko gord 17

Leave a Reply
*
*
*

Bizi Instagram’dan Takip Edin