Hayalinpesinde.com – Ukrayna Hakkinda Tüm Bilgiler

Ukrayna Parklar

Dünyanın en yeşil kentlerinden biri olan Ukrayna en önemli zenginliklerinin başında kuşkusuz eşsiz parkları geliyor.Kiev’de şehrin gürültüsünden, patırtısından uzaklaşarak temiz hava ve eşsiz doğayla başbaşa kalabileceğiniz yerlerin sayısı bir hayli fazla. İşte
Kiev’deki doğa harikası parklardan bazıları

Feofaniya

ukrayna parklar Ukrayna Parklar IMG 3446

Adeta “cennetten bir köşe” diyebileceğimiz Feofaniya Parkı, Kiev’de mutlaka görülmesi gereken parklardan biri. “Anıt” statüsünde olan park, doğal güzellikleri ve olağanüstü peyzaj tasarımı ile görenleri hayran bırakıyor. Güzel havalarda tek başınıza kafa dinlemek ya da aileniz veya arkadaş grubunuz ile keyifli vakit geçirmek için eşsiz bir açık hava mekanı. Parkın içerisinde, ister “kendin pişir kendi ye” usulü, ister sipariş vererek mangal keyfi yapabileceğiniz bir kafe de mevcut.

Adres: Ul.Akademika Lebedeva, 19 (Libidskaya metro istasyonundan 11 no’lu troleybüs veya 156 no’lu dolmuş ile ‘Metropologiçeskaya’ durağına kadar.)

Pevçeye Pole

ukrayna parklar Ukrayna Parklar P

Kiev’in merkezinde, II. Dünya Savaşı Müzesi’nin yakınlarında, Dnyepr Nehri’ne nazır park, kentteki birbirinden ilginç festival, konser ve panayırların en önemli adreslerinden. Huzurlu yürüyüşler için de kent sakinlerinin tercih ettiği parkta birçok açık hava kafesi de hizmet veriyor.

Adres: Ul.Lavrskaya: 31 (Metro Arsenalnaya)

Kioto Parkı

ukrayna parklar Ukrayna Parklar Kioto

Sakura, yani yabani Japon kirazı çiçeklerini Kiev’de de dalında görebileceğinizi biliyor muydunuz? Uzunluğu yaklaşık bir kilometreyi bulan, sakura ağaçları arasındaki yürüyüş yolu, parkı cazip kılan başlıca güzelliği. Kioto Parkı’nda şelaleli gölet, iris çiçekleri ve köprüler de görülmeye değer.

Adres: Ul.Kioto (Çernigovskaya ve Lesnaya metro istasyonları arasında)

Goloseyevski Parkı

ukrayna parklar Ukrayna Parklar Goloseyevski2

Kiev’in en eski ve büyük parlarından biri olan Goloseyevski Parkı, hem yürüyüş, hem de piknik yapmak isteyenlerin uğrak yeri. 140 hektarlık alana yayılan orman içerisindeki park, spor yapanların ve çocukları ile gezintiye çıkmak isteyenlerin de gözdesi. Doğa harikası parkın içerisinde birçok göl ve gölet de bulunuyor.

Adres: 40-letiya Oktyabrya Prosoekt (Metro: Goloseyevskaya)

Leave a Reply
*
*
*

Bizi Instagram’dan Takip Edin